Polisan’a özel JSP 117000 üstün nitelikli, sağlam 18 litre Boya Kovası

Polisan Kansai Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Sayın Dilek Çolakoğlu ile kendileri için özel geliştirilen JSP 117000 boya kovası ve boya üzerine konuşma fırsatı yakaladık.

Dilek Hanım öncelikle Polisan Kansai Boya’dan bahsetmek istedi ;

Polisan Kansai Boya, yarım asırdan fazla bir süredir faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en saygın kuruluşlarından biri olan Polisan Holding’in iştirakidir. Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250’yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ve 7000’i aşkın satış noktası ile dekoratif boya pazarında sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip en yaygın boya firmaları arasında yerini sağlamlaştırmıştır. 3.000 satış noktasında konumlandırdığı Mix Center renklendirme makineleri sayesinde tüketicilere diledikleri rengi extra bedel ödemeden ve kaliteden taviz vermeden sunarken bayilerine de düşük stok ve stok alanı verimliliği ile maksimum faydayı sağlamaktadır.

Polisan’ı rakiplerinden ayrıştıran ürün ve hizmetlerinin yanısıra iletişim stratejisi de markayı farklı kılan önemli bir unsurdur. 2008 yılından itibaren dünyada tescillediği ‘Home Cosmetics’ çatı iletişimi ile ürünlerini ‘Evimin Kozmetiği’ olarak konumlamaktadır.

Japonya’nın lideri, Dünyanın ise en büyük 10 boya firması arasında yer alan Kansai Paint ile %50-%50 ortaklık gerçekleştirmiş olup bu dönemden itibaren ‘işin içine Japonları kattık’ söylemi ile Japon teknolojisinin gücü ve değerini Polisan markasının güçlü mirasına entegre etmeye başlamıştır. Polisan Kansai Boya’nın holding bünyesindeki kardeş kuruluşu Polisan Kimya’nın ortağının da Dünyanın dev kimya şirketi Dow Chemical olması sebebiyle sektörün birçok ilk ve yenilikleri Polisan tarafından geliştirilmiştir ve geliştirilmeye devam edecektir” diyerek firması hakkında güncel bilgileri tarafımıza iletti.

Jokey’in sizin ihtiyaçlarnız için için özel tasarladığı JSP 117000 yuvarlak kovanın, ürününüze sağladığı katkılardan bahsetmek ister misiniz sorusu üzerine ;

“Ürünün içi yani formül yapısı, uygulama sırası ve sonrası performansı kadar dışı yani ambalajı ve tasarımı da toplam kaliteyi ve albeniyi tetikleyen önemli unsurlardır. Polisan Kansai Boya arkasında dev güçlerin bulunduğu yüksek teknoloji ve kalite standartlarına sahip ürünler geliştirmektedir. Üstün özelliklere sahip formüllerle geliştirilmiş boyalarımızı Jokey’in darbe dayanımı yüksek, sızdırmazlık özellikli, optimum ergonomisi ile ustalardan beğeni kazanmış, kaliteli ambalajlarıyla buluşturarak tüketicilerimize ulaştırıyor olmaktan son derece memnunuz. Kalite bir bütündür ve kalitemizin bütünlüğüne titizlikle katkıda bulunan Jokey Ailesine teşekkürlerimizi sunarız.” Diye belirterek, kendileri için geliştirdiğimiz bu özel ürünle ilgili memnuniyetlerini tekrar dile getirmiş oldular.

Sizin tüketici kitlesi için kilit bir değerlendirme yapmanız gerekirse; Sizce doğru boya seçimi nasıl yapılmalı ?

sorusuna da kendileri “Doğru boyayı ve iyi ustayı seçenler evlerini zahmetsiz boyatırken iş bitiminde temizlenme ve yenilenmenin verdiği benzersiz tazelenme duygusunu yaşar. Karanlık, soğuk ve kasvetli bir kıştan sonra bahar-yaz aylarının gelişi ve doğanın uyanışı ile birlikte hayatımızın her alanında yenilenme, tazelenme ihtiyacı yaşarız. Yaşadığımız mekanlar da bu değişim ihtiyacında başrolü oynar. Zaman zaman evi boyatma işini külfet olarak görür, ihtiyaç duyulduğu süreci erteleme yoluna gideriz. Oysa ki doğru boyayı ve iyi ustayı seçenler için evlerini boyatmak asla zahmet olmuyor. Nasıl mı? Konuyu ortalama 100 metrekarelik bir dairede boya öncesinde yapılacak çalışmaları, boya seçimi (marka – miktar – renk) olarak ele alacak olursak;

İlk yapmanız gereken doğru malzeme ve aparat seçimine iyi bir ekip ile beraber karar vermek. Doğru boya seçimi bu aşamada en önemlisidir. Boya bir daireyi boyarken maliyete en az etki eden kalemdir. Bu sebepten dolayı uygulama sırası ve sonrasında duvarda çeşitli avantajlar sağlayacak kaliteli bir boya tercih etmek çok önemlidir. Boya ne kadar kaliteli olursa o kadar daha kapatıcı o kadar daha dayanıklı ve canlı olur. Boyanın silinebilir olması sonraki dönemlerde sizi rahatlatacağı ve hep temiz bir ortamda kalmanızı sağlayacağından silinebilir olmasına dikkat edilmelidir. Eğer astım, alerji veya benzeri sağlık problemleriniz varsa özellikle uygulama sonrası bakterilere karşı dayanımlı antibakteriyel, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünleri tercih etmek gerekir. Polisan’ın antibakteriyel özelliğini küf ve mantar önleyici özelliğiyle birleştiren, su bazlı, çevre - insan sağlığı dostu ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Elegans Extra – Elegans Tavan ve Astar ürünleri hijyenin önemli olduğu hastane, kreş, okul ve gıda üretilen tesislerde bile güvenle kullanılırken sizin evleriniz için de çok doğru bir tercih olacaktır. Tavanlar için ayrıca sıçratma yapmayan, etrafa zarar vermeden uygulama yapılabilecek, yüksek beyazlığa sahip ve tam mat tavan boyası Polisan Tavan Ultra’yı güvenle kullanabilirsiniz” diye söyleşimizi bitirmiş olduk.

Polisan için geliştirilen JSP 117000 müşterinin beklentileri ve istekleri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Uzun yıllar altıgen ambalaj kullanan firma ,yuvarlak ambalaja geçmeye karar verdi. Piyasadaki rakiplerinden ayırt edilebilmek için sap,kilit ve kapak modelinde farklılıklar yapıldı .Bu ambalajda Jokey’in uzun yıllardır uyguladığı enjeksiyon sap teknolojisine sahiptir.

Çok başarılı bir kapak ve kapanma sistemine sahip olan bu özel ürün, boya sektöründe yaygın olarak kullanılan shaker uygulamasında kapak kovaya ek kenar kavrama sistemleri ile tam anlamı ile oturduğu için hiç bir şekilde sızdırma sorunu yaşamamaktadır.

Ürünün gramajı sektörün ihtiyacı doğrultusunda, her türlü nakliye ve stoklama şartında başarılı olabilecek optimal seviyede tutularak hamaaddeden ve lojistik giderlerinden tasarruf sağlanmıştır.

JST 117000 ambalajlar otomatik dolum,kapama ve istifleme hattına tam olarak uygun dizayn edildiği için üretim hızı artarak , personel tasarrufu sağlamış olur, maliyetlerde düşüş sağlanmıştır.

Bu üründe başarılı şekilde uygulanan IML etiket uygulaması size yüksek çözünürlüklü fotoğraf kalitesinde göz alıcı dekorasyon sunmaktadır

Detaylı bilgi için

https://www.jokey.com/tr/ambalaj/jokey-individual/